W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Rozumiem i akceptuję

Z OSTATNIEJ CHWILI

Szanowni Państwo jako jedyni w Polsce mamy ogromna przyjemność zaprezentować po udanych testach w terenie rewelacyjny produkt jakim jest organiczny nawóz długo działający na bazie biomasy mikrobiologicznej

HYDROSEED ,którego głównym składnikiem jest z żyjący w ziemi grzyb – pędzlak - penicillium chrysogenum. Wysuszona i zgranulowana biomasa grzyba staje się po aplikacji na glebę i ponownym nawilżeniu długo działającym polepszającym strukturę biologiczną gleby źródłem składników odżywczych gdzie azot jest związany organicznie w strukturach proteinowych a wskutek mikrobiologicznych procesów rozkładu następuje jego powolne uwalnianie.Produkt ten cechuje się wyważonym zestawieniem substancji odżywczych a tym samym jest optymalnie dostosowany do mikrobiologicznych procesów rozkładu w glebie. Badania nad preparatem wykazały, iż stosowanie HYDROSEED jest zalecane z ekologicznego punktu widzenia oraz nie budzi żadnych zastrzeżeń natury higienicznej ponieważ nie zawiera substancji szkodliwych występujących w nawozach wyprodukowanych np. na bazie osadów ściekowych,ponadto różni się całkowicie od nawozów chemicznych przy których nieodpowiednie dawkowanie może być przyczyną przedawkowania czy przesolenia które w naszym przypadku nie występuje.

Jedna z największych zalet HYDROSEED jest możliwość stosowania praktycznie przez cały rok ,dzięki jednorazowej aplikacji można ograniczyć nawożenie nawet do 24 m-cy .Powstała w efekcie stosowania HYDROSEED,u bogata flora i fauna glebowa umożliwia ożywienie i uaktywnienie struktury gleby. Gleba aktywna biologicznie, odznaczająca się wysokim poziomem procesów rozkładu i przemiany, stwarza optymalne warunki dla polepszonego wzrostu korzeni. Po nawożeniu preparatem HYDROSEED można zaobserwować wzmożony wzrost korzeni a także wyraźne tendencje rozwoju mikoryzy. Intensywny wzrost korzeni zwiększa wydajnie witalność roślin (pobierana jest większa ilość substancji odżywczych). Co skutkuje tym iż, zdrowe rośliny są bardziej odporne na choroby roślin i działalność szkodników.

 

 

Działanie: - wspomaga powstawanie humusu

- wspomaga biologiczną aktywność gleby

- zapewnia długotrwałe zaopatrzenie w substancje odżywcze nawet do 24 m-cy

Zakres zastosowania: - rekultywacja, zalesianie

- zazielenianie (zadarnianie) surowej gleby

- polepszanie jakości gleby

 

z całą pewnością jest to innowacyjny produkt który sprawdziliśmy w działaniu i możemy go z czystym sumieniem Państwu polecić jako sprawdzony i działający dodatek do hydrosiewu.


Serdecznie zapraszamy do galerii gdzie mozna zobaczyć  zdjęcia z prac gdzie był stosowany nawóz HYDROSEED w odstępach kilkunastodniowych w późnym okresie jesiennym 2012.