W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Rozumiem i akceptuję

ZALETY HYDROSIEWU

Dlaczego jest lepszy od tradycyjnego siania trawy?

Hydrosiew jest doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie trudne warunki uniemożliwiają normalny rozwój nasionom traw, np. na zboczach, nasypach, koronach skarp – jednym słowem glebach narażonych na erozję wietrzną i wodną. Podstawową korzyścią hydrosiewu jest fakt, iż powyższa mieszanina tworzy szczelną warstwę na całej zasianej powierzchni zapobiegając tym samym erozji gleby. Zawarte w niej substancje odżywcze powodują, że przez kilka tygodni jest ona samowystarczalna jednocześnie zmniejszając czas kiełkowania nasion. Największym plusem jest również fakt zawartości w mieszance polimerów ochraniających zasianą darń przed wymywaniem, zapobiegających rozdmuchiwaniu nasion przez wiatr i ochraniających przed ptakami i owadami. Organiczne pochodzenie dodatków poza związaniem na gruncie dostarcza także odżywczych składników trawie.

Jednakże, hydrosiew nie jest tylko ograniczony do zboczy. Może on zostać wykorzystany w szerokim spektrum zastosowań jak skarpy i nasypy drogowe, trawniki, rolnictwo, ogrody, brzegi rzek i jezior, architektura krajobrazu, pola golfowe, boiskach, terenach rekreacyjnych, przemysłowych, budowlanych, czy wszelkich innych dziedzinach, gdzie naczelnym celem jest ochrona przed erozją i uzyskanie gęstego trawnika w maksymalnie krótkim czasie. Najważniejszym aspektem jest stały kontakt nasion z wodą i nawozem, które pomaga im szybko wykiełkować i wzrastać silnie i zdrowo. Fakt, iż nasiona są trzymane w miejscu wysiewu i prawidłowo odżywione gwarantuje, że hydrosiew za każdym razem dostarczy równego zadarniania, niezależnie na jakim terenie jest wykonywany.

Jeszcze inną korzyścią hydrosiewu jest koszt stanowiący ułamek kosztów jego alternatywy -kładzenia darni. Układanie darni z rolki ma zastosowanie jedynie w łatwo dostępnych, w miarę płaskich miejscach, ale nie dla stromizn zboczy i nasypów. Poza tym ryzyko szoku, spoiny, tendencję do wysuszania i wysokie koszty prac związane z przewozem i instalacją stanowią o jej negatywach. W przeciwieństwie do darniowania, hydrosiew może zostać wykonany na istniejących trawnikach, jako renowacja w miejscach zniszczonych. Hydrosiew jest w każdym zastosowaniu skuteczną alternatywą, dostarczającą bujnego, jednolity i estetycznego trawnika.

Darń wysiewana hydrosiewem zaczyna kiełkować w około 5-7 dni i w jest w pełni rozwinięta (w normalnych warunkach) po 3-4 tygodniach. Dodatkową cechy tej technologii jest możliwość stosowania polimerów, które dzięki zdolności pochłaniania wilgoci (zachowując ją, zapewniają odpowiednie warunki wegetacji) i szczelnego pokrycia powierzchni ziemi, skutecznie zapobiegają erozji. Inna korzyść hydrosiewu to zapewniona odporność na chwasty i skuteczne opieranie się chorobom.