W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Rozumiem i akceptuję

CZYM JEST HYDROSIEW?

Hydrosiew jest to proces mieszania w specjalnym zbiorniku hydrosiewnika: wody, substancji powierzchniowych (np. polimerów), nawozu, wypełniacza (w postaci włókiem celulozy lub bawełny) i nasion traw. Powstałą zawiesiną, pod wysokim ciśnieniem, opryskuje się zasiewane powierzchnie zarówno płaskie jak i pochyłe przede wszystkim proces ten oszczędza czas i oczywiście koszta.

Trochę historii

Po II wojnie światowej, w Stanach Zjednoczonych, szybki wzrost różnych dziedzin budownictwa, stworzył potrzebę łatwej i skutecznej metody zakładania terenów zieleni, przy budowie nowych dróg i autostrad, oraz zastosowań developerskich. Próbowano różnych sposobów do 1953 roku, kiedy opatentowano pierwszy siewnik hydrauliczny - „hydro-siewnik". Początkowy proces siania hydraulicznego składał się z wody, nawozów i nasion, pokrywanych zwykle warstwą słomy. W ten sposób narodził się siew hydrauliczny lub "hydrosiew".

Do końca lat 80' XX wieku, hydrosiewniki które były używane posiadały mechaniczny system mieszania składający się z łopat osadzonych na jednym lub kilku wałkach umieszczonych w metalowym zbiorniku. System taki charakteryzował się wysoką sprawnością, jednak z uwagi na skomplikowany system budowy (łożyska które ulegały zmiennym przeciążeniom)był w początkowej fazie produkcji dość awaryjny a konstrukcja z metalu powodowała konieczność używania większych pojazdów do transportu urządzenia, co za tym idzie zmniejszało to mobilność zestawu przy mniejszych pracach a praktycznie wyeliminowanie przy pracach dla klienta indywidualnego.

Od połowy lat osiemdziesiątych zaczęto stosować zbiorniki wykonane z mas polimerowych, w których mieszanie odbywa się poprzez wywołanie przez przepływająca wodę przez dysze wiru wodnego który miesza materiał siewny w zbiorniku. Zastosowanie takiego systemu znacząco obniżyło wagę a co za tym idzie zwiększyło mobilność urządzenia ponieważ mogło być przewożone przez mniejsze pojazdy. Obecnie stosowane przez nas zbiorniki wykonane są właśnie w tej technologi. Dla większych prac posiadamy również siewnik z mieszaniem mechanicznym firmy Easy Lawn.