W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Rozumiem i akceptuję

PRODUKTY DO HYDROSIEWU

Wyjątkowa jakość naszych usług wynika z zastosowania tylko i wyłącznie materiałów najwyższej jakości bo tylko takie dają 100% satysfakcje i efekt końcowy.


CELLUGRÜN - naturalne włókna celulozowe

CELLUGRÜN to przyjazne środowisku, naturalne, fibrylizowane włókno celulozowe, które doskonale sprawdza się w hydrosiewie. Jest w 100% biodegradowalne oraz posiada duże zdolności absorpcyjne.

CELLUGRÜN po zmieszaniu z wodą w zbiorniku hydrosiewnika tworzy wyjątkowo jednorodną mieszankę naturalnych włókien, które po wysianiu wraz z nasionami:

- magazynują wodę w ilości wielokrotnie przewyższającej ich wagę
- chronią nasiona przed wysuszaniem
- zapewniają nasionom dokładne przyleganie do gruntu
- tworzą „rusztowanie” – przestrzenną siatkę z włókien o długości do 5mm – chroniąc nasiona przed wymywaniem, tym samym, zapewniając homogeniczność procesu hydrosiewu
- wytwarzają efekt zbrojenia, dzięki czemu dodatek klejów lub zagęstników w mieszance można znacznie ograniczyć, co poprawia warunki środowiskowe oraz ogranicza koszty


Green Additive System
PAM Tackifier

OPIS PRODUKTU:

PAM Tackifier jest specjalnie sformułowanym, wodorozpuszczalnym kopolimerem, który elektrochemicznie związuje glebę z cząstkami mulczu, we wszystkich aplikacjach hydrosiewu. Pozwala łatwo, szybko i efektywnie kontrolować i zapobiegać erozji wodnej i wietrznej w mulczu i glebie. Można go także używać również zostać użyty, by zapobiec pyleniom na drogach gruntowych i terenach budowy, a także pomaga w penetracji wody w glebach o niskiej zawartości składników organicznych.

Zastosowanie jako środek:

  • zagęszczający i poprawiający reologię zaczynów wodnych
  • wiążący składniki zaczynu do hydrosiewu
  • wiążący powierzchnie traktowanego podłoża
  • poprawiający początkową kleistość hydrosiewu do podłoża „tackifier"

Efekty stosowania:

  • przyspieszenie effektu stabilizacji nowo nasypanych skarp
  • redukcja częstotliwości irrygacji nowo zasianych powierzchni
  • redukcja zapotrzebowania na wodę
  • poprawa przyczepności siewu do nachylonych skarp
  • obniżka strat wynikających z nie użytego materiału

Green Additive System
Hydrogel C5

OPIS PRODUKTU:

Green Hydrogel C5 to polimerowy superabsorbent, który jest w stanie zgromadzić wodę i odżywki w ilości do 400% własnej masy i uwalniać je do otoczenia. Hydrogel C5, po uwolnieniu wilgoci i zabsorbowanych substancji odżywczych do kiełkującej trawy, dopełnia je sobie przy kolejnych opadach, czy nawadnianiu. Stosowany jest jako dodatek do zawiesiny hydrosiewu, szczególnie przy używaniu mulczu drzewnego.


Green Additive System
SNP

OPIS PRODUKTU:

Green SNP, jest odżywką poprawiającą retencję wody w glebie. Składa się głównie z naturalnych krzemianów. To rozwinięcie polimerowych hydrożeli, pozbawione ich wad. SNP jest doglebowym produktem, opracowany specjalnie dla gleb piaszczystych i przewiewnych. Ma dużą zdolność magazynowania wody, łatwo dostępnej dla roślin wody (wraz ze składnikami odżywczymi). Polepsza gospodarkę wodna w glebie i uniemożliwia wypłukiwanie minerałów.

Green SNP jest wsparciem prawidłowego utrzymania wilgotności roślin, ograniczając lub wręcz eliminując stres, spowodowany nadmiernym wysuszeniem.